MACIEJ MIECZNIKOWSKI - koncert z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego

Liczba odwiedzających: 611
Czas trwania wydarzenia: od: 22.03.2024 r., godz. 19.00 do: 22.03.2024 r., godz. 20.30

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków
tel. +48 29 742-44-48
e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Elżbieta Lanc - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego i Alicja Węgorzewska - Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej

zapraszają na koncert

z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego

MACIEJ MIECZNIKOWSKI BAND i KWARTET SMYCZKOWY

22 marca, godz. 19:00, sala WOK "Hutnik"

WSTĘP WOLNY! Z przykrością informujemy, że WEJŚCIÓWEK BRAK.

 

maciej_miecznikowski_plakat.jpg (237 KB)

Koncerty Macieja Miecznikowskiego to nie tylko uczta dla ucha, to też zazwyczaj wspaniała międzypokoleniowa podróż muzyczna. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów, a popularność oratoriów z cyklu „Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem Pieśni Marii” - platynowe, diamentowe i podwójne diamentowe płyty.

 Jest frontmanem znanej formacji rozrywkowej Leszcze, z którą wydał 5 płyt i przeboje takie jak „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno” czy „Tak się bawi nasza klasa". Jest też autorem solowych albumów, m.in.: autorski „Będzie z nami dobrze” czy jazzujące: „Czarodzieje - Osiecka, Zieliński, Miecznikowski” i „Tribute to Nat King Cole”. Występuje też pod własnym nazwiskiem, od kameralnych recitali po duże koncerty z zespołem wyśmienitych muzyków. 
Jako aktor potwierdza swój talent w znakomitych rolach teatralnych.  Wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką przez ponad 7 lat występował w warszawskim Teatrze Kamienica i w krakowskim Teatrze Stu w wyreżyserowanej przez Krzysztofa Jasińskiego głośnej sztuce „Kolacja na cztery ręce”. Jest odtwórcą jednej z czterech głównych ról w kolejnym światowym tytule - spektaklu „Kwartet”, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, wystawianym w Basenie Artystycznym w Warszawie. Zagrał także główną rolę w spektaklu "Dzień świra" - musicalu-operze na podstawie scenariusza Marka Koterskiego, z muzyką Hadriana Tabęckiego, w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. Jako gość specjalny występuje też w programie „Ariaci” Kabaretu Hrabi. Reżyser Jacek Bromski powierzył mu rolę w serialu i filmie „U Pana Boga w Królowym Moście”, którego premiera odbędzie się w 2024 r.. Zakończył próby do wyśmienitej „Komedii odlotowej czyli Lumbago” w warszawskim teatrze Capitol - premiera 23 października 2023. We wrześniu 2023 rozpoczął też współpracę z teatrem Garnizon Sztuki w Warszawie.

Można go także usłyszeć w duecie ze Zbigniewem Zamachowskim w koncertach „Hommage a’ Blues Brothers", wykonywanych w różnych wersjach, zawsze ze znakomitymi muzykami, także symfonicznie, z towarzyszeniem najlepszych polskich orkiestr, takich jak np. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Narodowe Forum Muzyki - Filharmonia Wrocławska, czy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej. Występuje gościnnie w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie brawurowo zadebiutował w "Weselu Figara” W.A.Mozarta, a następnie jako Selim w „Uprowadzeniu z Seraju”. Gra w musicalu „Company” w reżyserii Michała Znanieckiego. Wraz z Andrzejem Krzywym występuje w przygotowanym z rozmachem muzyczno-humorystycznym 2ManShow zwanym też TumanSzoł :) Coraz częściej sięga też po tanga polskie i argentyńskie, w których jego głos brzmi szczególnie pięknie. Można się o tym przekonać podczas koncertu „Idziemy w tango?” z towarzyszeniem Tango Attack. 
Pracuje już nad nowymi utworami na płytę solową. Wkrótce ukaże się, po niemal 10 latach przerwy, nowy singiel „Któregoś dnia odlecę stąd”.
W 2012 roku założył Fundację WIEMY CO JEMY Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia. Oprócz jedzenia warzyw, promuje też śpiew, śmiech i zabawę jako elementy zdrowego stylu życia. Jest współwłaścicielem Wydawnictwa Życzliwego SZUM LASU, którego misją jest wspieranie dzieci i rodziców poprzez budowanie kultury sprzyjającej wzrastaniu i wzmacnianiu potencjału, z jakim przychodzi na świat każdy z nas.