Dyskusyjny Klub Filmowy działa w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" od kwietnia 2010 roku. Jest to forma spotkań, podczas których uczestnicy oglądają wybrany film, po czym dyskutują na jego temat.
DKF to obecnie coś więcej niż tylko projekcje repertuarowe. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, zazwyczaj w poniedziałki. Prowadzi je Piotr Płochocki – dziennikarz, pasjonat kina, literatury i fotografii, historyk lokalny, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. W 2012 roku obronił pracę magisterską z zakresu Komunikowania masowego pt. „Zjawisko kultowości w perspektywie filmu fabularnego, na wybranych przykładach filmów kina amerykańskiego”.
Repertuar DKF jest bardzo szeroki i reprezentuje spektrum kina od cenionych pozycji kina współczesnego jak: „Oszukana”, „Pokuta” czy „Miasto ślepców” do absolutnych klasyków X muzy – „Okno na podwórze”, „Stracony weekend”, „Dziewczyna z prowincji”, „Niewinni czarodzieje” czy „Bulwar Zachodzącego Słońca”, dzieł, które nawet w tematycznej telewizji są emitowane bardzo rzadko. Filmy Hitchcocka, Wildera, Mandokiego, Eastwooda czy Wajdy pobudzają nie tylko do dkf-owej dyskusji, ale także do refleksji nad sprawami bieżącymi, nad osobistymi problemami uczestników.