Magia folkloru

Data: 19.06.2024 r., godz. 14.10    141
Kultura ludowa jest ciekawa i inspirująca - Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” na co dzień promuje jej walory m.in. wśród dzieci i młodzieży.

„Oberek” działa w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” od 16 lat. Popularyzuje kulturę kurpiowską Puszczy Białej, ale też innych regionów koncertując w Wyszkowie i bardzo często poza nim, uczestniczy w konkursach, przeglądach itp. Jedną z ważnych aktywności grupy są także spotkania z młodym pokoleniem w ramach programu „Nasza mała Ojczyzna”. Jedno z takich spotkań odbyło się 11 czerwca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie. „Zespół poprowadził dla naszych uczniów i pracowników szkoły wspaniałą lekcję o muzyce ludowej regionów województwa mazowieckiego. Mieliśmy możliwość obejrzenia pięknych strojów, tańców oraz posłuchania pieśni różnych regionów” - szkoła napisała w swoich mediach społecznościowych. „Nasza szkolna społeczność nauczyła się jednej z piosenek kurpiowskich oraz zatańczyła walczyka razem z tancerzami Oberka. Dziękujemy bardzo za wspaniałą lekcję o kulturze i sztuce ludowej.”

Fot. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie

ZPiT "Oberek"
ZPiT "Oberek", foto nr 1, ZPiT "Oberek", foto nr 2, ZPiT "Oberek", foto nr 3, ZPiT "Oberek", foto nr 4, ZPiT "Oberek", foto nr 5, ZPiT "Oberek", foto nr 6, ZPiT "Oberek", foto nr 7, ZPiT "Oberek", foto nr 8, ZPiT "Oberek", foto nr 9, ZPiT "Oberek", foto nr 10,