Owocny początek roku

Data: 27.04.2023 r., godz. 12.25    204
120 wydarzeń, z których łącznie skorzystało 23 230 widzów – to podsumowanie działalności Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” w pierwszym kwartale 2023 r. Średnio 193,5 widza brało udział w jednym wydarzeniu (dziennie średnio 258,1).

Cieszymy się, że tak liczna publiczność korzysta z naszej oferty. Są to mieszkańcy i przyjezdni w każdym wieku – od dzieci po seniorów. Od stycznia do marca realizowaliśmy zarówno imprezy własne, jak i te wynikające ze współpracy z innymi podmiotami:

- spektakle dla szkół, m.in. Akademia Umiejętności Pan Hilary, Katolicki Teatr Edukacji

- koncerty, m.in. Stare Dobre Małżeństwo, zespół Piramidy, Patrycja Runo, Adam Snopek Show, Przegląd Kolęd i Pastorałek (gminny i powiatowy), finał WOŚP i poprzedzający go koncert rockowy, wręczenie nagród starosty, uroczystość Związku Piłsudczyków, jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”, Studio Piosenki Ireny Zdunek, przedszkolaki na Dzień Babci i Dziadka, Koncerty dla Rodziców (Szkoła Podstawowa nr 4), koncert na Dzień Kobiet (Dom Dziennego Pobytu „Senior”)

- wystawy i wernisaże - II Wyszkowski Przegląd Sztuki, malarstwo i ceramika Svitlany Stankevych,

- zajęcia w ferie m.in. układanie klocków Lego, zajęcia plastyczne, zajęcia teatralne, wokalne,

- wykłady i prelekcje - Uniwersytet III Wieku, spotkanie z kulturą romską dla dzieci,

- inne wydarzenia – Marsz Życzliwości na placu Miejskim, przygotowanie szopki świątecznej na Skwerze Jana Pawła II,

- współrealizowane projekty - propagowanie literatury wśród młodzieży: koncert zespołu Piramidy promujący teksty Mickiewicza, Słowackiego i Norwida (sfinansowane ze środków Prezesa Rady Ministrów); spektakl teatralny przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną Autorskiej Szkoły Artystycznej Tomitofa (pokazy dla szkół średnich połączone z prelekcjami i dyskusją na temat przemocy domowej oraz problemów w komunikacji międzypokoleniowej).

 

Ważną częścią naszej działalności są seanse filmowe i edukacja filmowa m.in:

- Dyskusyjny Klub Filmowy (spotkania raz w miesiącu - projekcje filmów połączone z dyskusją),

- przegląd filmowy Grand Off (pokaz najlepszych niezależnych krótkich filmów, produkcje z całego świata),

- Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (dyskusje i seanse filmowe dla dzieci i młodzieży, projekt realizowany w czasie całego roku szkolnego).

 

Codziennie oferujemy seanse w ramach bieżącego repertuaru kina - są to nowości kina polskiego i zagranicznego, nierzadko prezentowane u nas w dniu premiery. Dla osób ceniących kino niszowe w poniedziałki organizujemy pokazy w ramach cyklu „Kino z górnej półki”.

Wśród najchętniej oglądanych tytułów w pierwszym kwartale były:

- „Kot w butach: ostatnie życzenie” (713 widzów),

- „Mumie” (630 widzów),

- „Heaven in Hell” (526 widzów),

- „Szczęście Mikołajka” (484 widzów),

- „Avatar. Istota wody” (477 widzów),

- „Wróżka Zębuszka” (408 widzów).

 

Prócz koncertów, wystaw, seansów filmowych itp. na co dzień odbywają się zajęcia w ramach Koła Plastycznego i Pracowni Graficznej, Ogniska Muzycznego, Zespołu pieśni i Tańca „Oberek”. Dorośli uczą się tkactwa w ramach wtorkowych warsztatów.

 

Dziękujemy widzom, słuchaczom, uczestnikom zajęć, zwiedzającym wystawy. Mamy nadzieję, że dajemy Wam wiele okazji do radości, zabawy, wzruszeń, ciekawych spotkań, rozwoju zainteresowań. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych (Facebook, Instagram) - tam na bieżąco będziemy informować o kolejnych propozycjach kulturalnych.

 

Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r.
Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 1, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 2, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 3, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 4, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 5, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 6, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 7, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 8, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 9, Wydarzenia WOK "Hutnik" w w pierwszym kwartale 2023 r., foto nr 10,