Wernisaż wystawy "OPOWIEŚCI" Jerzego Mąkowskiego

Jerzy Mąkowski - wykładowca fotografii na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Fotografią interesował się już jako uczeń szkoły średniej, debiutując na Ogólnopolskiej Wystawie Młodzieży Szkół Średnich w 1957 roku (wyróżnienie).
Od tego czasu brał udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych, zdobywając liczne nagrody, medale, dyplomy i wyróżnienia, m.in. I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie "Życia Warszawy" na fotoreportaż, medal na Ogólnopolskiej Wystawie Artystycznej "Kraków i Jego Uniwersytet". Zdjęcia Jerzego Mąkowskiego były reprodukowane w albumach fotograficznych, katalogach i prasie ogólnopolskiej. Brał także udział w wystawach międzynarodowych: w Szwecji, Indiach , Jugosławii, Singapurze, Hiszpanii, ZSRR, Portugalii, NRD. Prace Mąkowskiego znajdują się w stałych zbiorach Morawskiej Galerii (Czechy). Od 1979 roku jest członkiem Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Był przewodniczącym Zarządu Głównego ZPAF. Nagrodzony m.in. Odznaką "Zasłużony Działacz Kultury"ikonaikonaikonaikona
ikonaikonaikonaikona
ikonaikonaikona

Swoją ostatnią wystawę autor zatytuował "OPOWIEŚCI"
Fotografie na wystawie umieszczone są parami, tak aby do każdej można ułożyć jakąś opowieść. Autor wprowadził widzów w klimat wystawy i pokazał zestawienie dwóch fotografii. Pierwsza z nich to znak na chodniku wykuty w EFEZIE w IV w.p.n.e. a drugą stanowi współczesny znak drogowy. To zestawienie pokazuje ogromną drogę rozwojową na przestrzeni wieków. Wiele osób próbowało tworzyć własne opowieści do przedstawionych prac.
Fotografie Jerzego Mąkowskiego mają w sobie jakąś magię, oglądanie ich nasuwa widzowi wiele refleksji i jednocześnie zmusza do twórczego myślenia.
Zapraszamy do oglądania. Wystawa czynna do 20 marca 2005 roku.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14