DEPTAK 2008 - "Taneczne kino"


Prawie dwustu wykonawców, różne epoki, efektowne kostiumy, kolorowe światła – show „Deptak 2008” zgromadziło 14 czerwca podczas premiery w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” nadkomplet widzów. W spektaklu zatytułowanym „Taneczne kino” jego twórcy przywołali motywy i ścieżkę dźwiękową ze znanych filmów.

ikonaikonaikonaikona
ikonaikonaikonaikona
ikonaikonaikonaikona
ikonaikonaikona
ikonaikona

Przedstawienie przygotowała Jolanta Wiśniwska, pod której okiem dzieci i młodzież przygotowywały się do występu. W show połączyła nie tylko różne style taneczne, gatunki muzyki, ale także elementy kabaretowe. Kluczem do sobotniego deptaka był film – zarówno ten dla najmłodszych, jak i starszych widzów.

Zaskoczeniem dla publiczności był wstęp, jaki do przedstawienia przygotowali jego twórcy – na sali widowiskowej „Hutnik” wyświetlono stylizowany na nieme kino film, w którym w komediowej konwencji pokazano proces tworzenia przedsięwzięcia.

Zapowiedzi poszczególnych scen widowiska napisała dziennikarka Agnieszka Propkopowicz, a odczytał je Ksawery Jasieński, którego głos odtwarzano zza kulis. Tancerze w strojach odwołujących się do obrazów znanych z małego i dużego ekranu przywołali filmy z różnych epok – począwszy od „Pszczółki Mai”, przez „Noce i Dnie”, „Czterech pancernych i psa”, „Love story”, „Vabank”, „Dirty Dancing” aż po filmy z Bollywoodu.

Przy dźwiękach muzyki filmowej zaprezentowano taniec towarzyski, nowoczesny, jazz i hip hop. Przerywnikiem były scenki w wykonaniu kabaretu CKM z I Liceum Ogólnokształcącego.

W „Deptaku” wystąpili także soliści: Olga Karłowicz, Łukasz Szymański, tancerze-soliści – Martyna Wiśniewska, Artur Bajll, wokaliści z Klubu Piosenki (działającego w WOK „Hutnik) oraz zespoły: Bąble, Misiaczki, Dynamitki, Crosik Densik, Cross Dance, Dynamic, Reply z Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu, Haney.

J.P.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Deklaracja dostępności

Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2020 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14