Celtyckie show


Melodie rodem z Irlandii w wykonaniu zespołu Beltaine oraz tańce celtyckie zaprezentowane przez dziewczęta z grupy Comhlan, to elementy widowiska - czyli Celtic Motion Project - które zagościło 30 marca na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

ikonaikonaikonaikona
ikonaikonaikonaikona
ikonaikonaikona

Beltaine to nietypowi przedstawiciele sceny folk – dźwięki pochodzące z Irlandii łączą z muzyką pop. Podczas występu w Wyszkowie wykorzystując bogate instrumentarium – gitarę klasyczną, basową, flet, akordeon wykonali rozbudowane kompozycyjnie utwory, w których tempo osiągało czasem zawrotną prędkość. Duża w tym zasługa Adama Romańskiego – „najszybszego skrzypka na wschód od Dublina”, jak określił go lider grupy Grzegorz Chudy. Świadczył o tym chociażby postrzępiony smyczek i wrażenie jakie zrobił na publiczności swoją wirtuozerią. Obok niego zagrali także Jan Kubek, Łukasz Kulesza, Jan Gałczewski, Bartłomiej Dudek, Mateusz Sopata.

Grzegorz Chudy w przerwach między utworami opowiadał anegdoty o Irlandii, kolegach z zespołu.

Dobre wrażenie koncertu wzmocnił występ tancerek z grupy Comhlan. W charakterystyczny dla muzyki celtyckiej sposób, bez użycia rąk, z gracją poruszały się po scenie. Zaproponowały m.in. także tańce z elementami stepu.

Chwilami Beltaine dali nieco wytchnienia słuchaczom wykonując także spokojniejsze utwory, w trakcie których trwał pokaz multimedialny – animacje w różnych odcieniach zieleni.

Nie obyło się bez bisu, którego gromkimi oklaskami domagała się publiczność.

J.P.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Deklaracja dostępności

Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2020 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14