Zaproszenia

"W moim ogrodzie" Jolanta Mikuła - Malarstwo

Data zaproszenia:
Miejsce: Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"
Wyszków, ul. Prosta 7
Galeria

Relacja z wernisażu 18 stycznia 2022 r. Czytaj więcej na wok-hutnik.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1321

Jolanta Mikuła. Urodzona w Piasecznie w 1966 roku. W 2011 ukończyła studia w Europejskiej Akademii Sztuk otrzymując dyplom licencjacki w pracowni malarstwa prof. Antoniego Fałata. W latach 2012-2018 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie otrzymała dyplom magistra sztuki. Wykonała go w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego z aneksem z tkaniny wykonanym pod kierunkiem prof. Doroty Grynczel i dr hab. Tomasza Milanowskiego. Podczas studiów otrzymała kilka wyróżnień indywidualnych: od prof. zw. Mariana Czapli w Pracowni Malarstwa (2014 r.), od prof. zw. Jacka Dyrzyńskiego w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych (2015 r.). Dwukrotnie (w 2014 r. i 2015 r.) została wyróżniona przez prof. zw. Dorotę Grynczel w Pracowni Tkaniny Artystycznej.

Laureatka III Międzynarodowego Konkursu Sztuki Współczesnej Quadriennale Betesda w 2021 roku. Członek OW ZPAP oraz grup twórczych: PositiveArt, Symfonia, Graffiteka, Zajmuje się malarstwem sztalugowym, na jedwabiu i innych podłożach, a także kolażem, asamblażem, linorytem i fotografią.

Czytaj więcej na www.jmikula.pl

Foto


Od autora:

Jedną z moich fascynacji jest przyroda a zwłaszcza mój ogród, który jest wytworem natury i moim jednocześnie. Wymaga dużo pracy ale też dużo mi daje; to moja encyklopedia połączeń kolorystycznych oraz kształtów. Czasem szukam w nim rozwiązań plastycznych a innym razem inspiracji - przekształcając zaobserwowany fragment przyrody przez pryzmat światła, przemyśleń, moich możliwości tworząc nowy byt, który rodzi kolejne pytania i cele albo daje poczucie ładu i harmonii. Malowanie jest dla mnie wielką podróżą w której szukam metafizycznych doznań i coraz doskonalszych form przekazu.

Foto


Foto


Foto


Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Deklaracja dostępności

Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych TOMITOFA© 2007-2020 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14