Zaproszenia

Wystawa "8 LAT Tęczowego Świata Krzysia"

Data zaproszenia:
Miejsce: Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"
Wyszków, ul. Prosta 7
Galeria

FotoWystawa prezentuje nagrodzone prace z 8 edycji konkursów plastycznych, poświęconych wychowankowi Domu Dziecka w Równem Krzysztofowi Karolkowskiemu.

Od 2015 roku uczniowie Koła Plastycznego Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" biorą udział w tych konkursach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Krzysztof Karolkowski (ps. Karolpikaso) urodził się 12 maja 1989 r. w Wyszkowie. Od 7 d0 20 roku życia był wychowankiem Domu Dziecka w Równem. W dniu 20 IV 2009 r. zginął tragicznie w wypadku samochodowym.

Chłopiec, chociaż sam nie potrafił czytać i pisać, chętnie oddawał się pracy jako wolontariusz na rzecz osób starszych i samotnych. Już od wczesnego dzieciństwa bardzo lubił rysować i malować, dlatego też uczestniczył w zajęciach Koła Plastycznego Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim i jednocześnie w zajęciach plastycznych Pracowni Plastycznej Domu Dziecka w Równem.

Ulubioną techniką Krzysia było malowanie pastelami olejnymi. W niesamowity i niespotykany u innych sposób umiał łączyć ze sobą kontrastowe barwy. Prace tego kolorysty cieszą się dużym zainteresowaniem i podziwem u koneserów sztuki. Cykl jego pasteli zakupiła do swojej restauracji pani Magda Gessler, 30 rysunków Krzysia można zobaczyć też w Muzeum Opowiadania Historii w Konstancinie - Jeziornej p/Warszawą.

Krzysztof Karolkowski zawsze bardzo chętnie brał udział w konkursach plastycznych. Prace, które przygotowywał na konkursy, dzięki swym tęczowym barwom i charakterystycznemu dla Krzysia łączeniu kolorów, nie tylko zwracały na siebie uwagę, ale też zdobywały liczne wyróżnienia i nagrody główne, jak choćby I nagroda na ilustracje do bajek w organizowanym przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie konkursie, przy okazji projektu "Bajki znad Wisły, Bugu i Narwi. Baśnie, podania i legendy z Mazowsza".

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14