Zaproszenia

5. Letnia Scena Teatralna

Data zaproszenia:
Miejsce: Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"
Wyszków, ul. Prosta 7

Foto


Wszystkich wielbicieli teatru i kabaretu zapraszamy w artystyczną podróż, która rozpocznie się 16 września. Na jubileuszową, 5. edycję Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie przyjadą twórcy z całej Polski, nie zabraknie też spektakli improwizacyjnych, warsztatów teatralnych i koncertów.

Ogólnopolski festiwal 5. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie odbędzie się w dniach 16-17 września w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Zapraszamy do zgłaszania swoich występów na wyszkowskie święto teatru – do 15 lipca pod adresem letniascenateatralna@gmail.com. Na festiwalu mogą się zaprezentować zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – w ramach Otwartej Sceny także z krótką formą.

5. edycja festiwalu Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie to czas podsumowań i świętowania jubileuszu. Chętnych zapraszamy do jury społecznego, które podejmie się wyzwania oceny spektakli pod nietypowymi względami – jury wytypuje m.in. najciekawsze zdanie, które padło ze sceny podczas festiwalu. W tym roku zapowiada się też więcej różnego rodzaju warsztatów artystycznych, których efekty będziemy obserwować na scenie WOK „Hutnik”.

Wszelkie aktualności dotyczące przeglądu znajdują się na stronie letniascenateatralna.pl.tl oraz na profilu facebookowym Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest darmowy.
Podczas poprzednich edycji festiwalu na wyszkowskiej scenie zagościli m.in. grupa improwizacyjna Dźwięk Dż, Kabaret 7 minut Po, Marek Grabie, Teatr Parabuch, Wojciech Tremiszewski, Kropka Theatre, Kompania Teatralna Mamro czy Artur Gotz.

Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie to festiwal stawiający pytanie o rolę i kondycję niezależnego teatru w Polsce. To okazja do wymiany doświadczeń, integracji i rozmowy o sztuce, a także doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania skrzydeł. To tu młodzi adepci sztuki aktorskiej spotykają się z profesjonalistami w niezobowiązującej atmosferze.
Tegoroczną edycję organizatorzy przygotowali we współpracy ze Stowarzyszeniem Most nad Pustynią i wyszkowskim Teatrem Farsa.

Foto
Teatr Wyjście

Foto
Tomek Biskup

FotoZnamy program 5. Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie!


„Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością” – pod takim hasłem odbędzie się jubileuszowa 5. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie. W "Hutniku" zobaczymy między innymi Teatr Improwizacji 1000 DEN i bezkompromisowo zabawnego stand-upera Tomka Biskupa. Festiwal potrwa od 15 do 17 września, a na scenie pojawią się też Wyszkowski Teatr Tańca, Teatr Farsa i Rewia „Sylaba”.

Znany nie tylko ze stand-upu, ale i z kabaretu Puk i grupy improwizacyjnej Ad Hoc, Tomek Biskup rozbawi widzów do pierwszych objawów utraty poczytalności. Dekonstrukcją świata na oczach publiczności zajmie się znakomity Teatr Improwizacji 1000 DEN. Dobrą, improwizatorską zabawę zapewni też Teatr Pierwsze Słyszę. Z kolei Teatr Farsa zaprezentuje dramat „BezSENs”. Do Wyszkowa po latach zawita też Adam Kucharek z zespołem Grupa Adama i porcją świetnej, bluesowej rozrywki. Teatr Wyjście ze Stalowej Woli pokaże spektakl „Wojenka” – o patriotyzmie i tolerancji.

Nurt teatru dla życia reprezentowała będzie wyszkowska grupa Połamani Słowem. Na Otwartej Scenie zaprezentują się dobrze znane w Wyszkowie zespoły w nowych aranżacjach: Wyszkowski Teatr Tańca, NukeFall i Rewia „Sylaba”. Spektaklom i koncertom towarzyszyć będzie wystawa, organizowana wraz ze Stowarzyszeniem FormAT w Galerii PeKaP. Wstęp na wszystkie festiwalowe atrakcje jest wolny.

Organizatorzy zaplanowali też warsztaty – wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają na spotkanie o portalu Teatroteka Szkolna oraz warsztaty z pedagogiki teatru dla nauczycieli w piątek, 15 września. Młodzież będzie mogła skorzystać z warsztatów artystycznych – w tym improwizatorskich, które poprowadzi aktor i improwizator Marcin Pawlina. Wciąż jeszcze mieszkańcy miasta mogą się też zgłaszać do jury społecznego pod adresem letniascenateatralna@gmail.com.

Szczegółowy program:

15 września, piątek

Start: 15, Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie
Warsztaty z pedagogiki teatru dla nauczycieli + spotkanie o portalu Teatroteka Szkolna
Start: 19, Galeria PeKaP
Wernisaż + Adam „Romanoff” Romanowicz - koncert

16 września, sobota
Start: 11, Centrum Kształcenia Ustawicznego
Marcin Pawlina - warsztaty improwizacyjne dla młodzieży
Marek Frąckowiak – warsztaty aktorskie dla młodzieży
Start: 17, WOK „Hutnik”
Grupa Adama - koncert
Teatr Improwizacji 1000 DEN gra Horyzont Zdarzeń
Połamani Słowem „Anioł nie człowiek – człowiek nie anioł”
Teatr Wyjście „Wojenka”
Wyszkowski Teatr Tańca

17 września, niedziela
Start: 11, WOK „Hutnik”
Jacek Kwiecień - warsztaty teatralne dla seniorów
Start: 16, WOK „Hutnik”
Teatr Pierwsze Słyszę „Pierwsze widzę”
Teatr Farsa „BezSENs”
Tomek Biskup „Lichwa, oszustwa i inne sposoby na godne życie”
Rewia Dziecięca „Sylaba”
NukeFall - koncert


Projekt dofinansowany został przez Burmistrza Wyszkowa, który objął wydarzenie również patronatem honorowym. Partnerami przedsięwzięcia są Teatr Farsa i Stowarzyszenie Most nad Pustynią, a współorganizatorem: Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14