Zaproszenia

Palinocka 2017

Data zaproszenia:
Miejsce: Park K.F.Wazy
w Wyszkowie

Foto


Zespół BEZJAHZGH (czyt. Bez Dżazg) to przede wszystkim 11 osób na scenie, rozbudowana sekcja dęta, rytmiczna, dwóch wokalistów, mocny bas i gitara, piękne klawisze, przeszkadzajkowe ornamenty i jedno serce sprawia, że występy, czy to w klubie, czy na dużych scenach potrafią rozpędzić spokój dnia i nocy do prędkości bliskiej prędkości światła i zmusić mózg do odczuwania skutków pozytywnego myślenia.

Albert Einstein mógłby o nas powiedzieć: przez to jak grają, mogą poznać swoje wnuki będąc młodszymi od nich lub wędrować do granic kosmosu.
BEZJAHZGH to również ponad dziesięcioletnia ewolucja muzyczna oparta na fundamencie reggae/dub. Jednak określenie muzyki zespołu jako „reggae” jest co najmniej niewystarczające. Więc jaki to gatunek? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu słuchając muzyki zespołu.

Formacja BEZJAHZGH powstała w wielkopolskiej Trzciance, zwanej również Trzciamajką w 2006 roku. Jako datę powstania zespół przyjmuje pierwszy oficjalny występ w marcu 2006 roku na „Tygodniu Kultury Tybetańskiej” w toruńskim Domu Muz. Od tego czasu BEZJAHZGH nieprzerwanie koncertował i koncertuje w wielu miejscach na terenie Polski i nie tylko, takich jak: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Afryka Reggae Festival (Toruń), Reggaenwalde Festival (Darłowo), Reggae na Piaskach (Ostrów. Wlkp.), Karuzela Cooltury (Świnoujście), Upgrade Festival (Magdeburg), Najcieplejsze Miejsce na Ziemi (Wodzisław Śląski).

Dyskografia:
Demo „Agro Rap” (2008)
LP „Nie na Chacie” (2010)
LP „Przeczas” (2016)

SIWY DYM to projekt muzyków z Wyszkowa i okolic. Zespół powstał w tym roku z myślą o występie na Palinocce i pokazaniu trochę innej lokalnej alternatywy. W jego skład wchodzą Michał Kosmala znany z lokalnych projektów akustycznych. Paweł i Mirek (najbardziej zgrana sekcja w okolicy), Ernest Matliński (Forever Freedom) oraz Piotr Lewandowski – wybitny pianista.

Każdy z muzyków ma na koncie muzyczne sukcesy. Mieli okazje grać przed takimi gwiazdami jak Dżem czy Farben Lehre. Jakkolwiek w tym składzie debiutują to zdążyli się poznać podczas licznych wcześniejszych projektów. Siwy Dym to porządna dawka rockowego grania z przymrużeniem oka i dystansem.

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu.

W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r. 9 MAJA 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14