Aktualności

Rekordowy Wielki Finał WOŚP w Wyszkowie

Data umieszczenia:

41 tys. 689 złotych i 99 groszy zebrali wyszkowscy wolontariusze podczas XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bijąc tym samym nasz dotychczasowy rekord. Tego dnia centrum serduszkowej zabawy mieściło się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”,, gdzie odbyły się koncerty, loteria, licytacja oraz pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne światełko do nieba. W całym powiecie wyszkowskim zebrano 58 tys. 899 zł.

Foto

Tegoroczny finał WOŚP w Wyszkowie to dwudniowa impreza, w której wzięły udział setki mieszkańców miasta. Wszystkim przyświecał jeden cel – pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. 12 stycznia na sali widowiskowej WOK-u „Hutnik” przed publicznością wystąpiły maluchy z Przedszkola nr 7, Przedszkola nr 9 „Bajka” i Przedszkola nr 3. Dzieci tańczyły i śpiewały rytmy dyskotekowe i melodie pochodzące z różnych stron świata.


13 stycznia obfitował w jeszcze większą liczbę imprez. Już od wczesnych godzin rannych 132 wolontariuszy ruszyło na ulice Wyszkowa z charakterystycznymi czerwonymi puszkami, by zbierać dla chorych dzieci grosz do grosza. Wyszkowianie w tym roku byli wyjątkowo hojni. Z kwesty na konto WOŚP wpłynęło 30 tys. 567 zł 96 gr. Sferą organizacyjną zawiadywał wyszkowski sztab WOŚP pod wodzą Katarzyny Mielcarz. W jego prace zaangażował się WOK „Hutnik”, I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida, a także harcerze. W tym roku Wielki Finał obywał się pod hasłem „Gramy z głową”.
Na jego oficjalne otwarcie, do „Hutnika”, od południa zaczęły kierować swe kroki rzesze wyszkowian. Publiczność wysłuchała mini koncertów artystów grających w różnych klimatach. Na początek na scenę wyszli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy wykonali m.in. „Przeżyj to sam” z repertuaru grupy Lombard. Po nich zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego oraz wystąpili tancerze ćwiczący w WOK-u „Hutnik i Powiatowym Ośrodku Kultury i Sportu.


Wyszkowian rozśmieszali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, czyli kabaret „Last Minute”. Swingującymi dźwiękami przywitał publiczność Big Band. Było też coś dla fanów kultury hip-hopowej – występ członków TePeSa WWY Crew, którzy dali pokaz break dance. Były też dźwięki łagodniejsze: zaśpiewała Olga Karłowicz, a także grupa Katharsis, która wykonywała m.in. utwory Anny Marii Jopek.


W trakcie imprezy, uczestnicy odbywającego się dzień wcześniej na hali I LO turnieju sportowego, odebrali swoje trofea. Zawodnikom wręczała je zatępca burmistrza Teresa Trzaska.


Foto

W czasie Wielkiego Finału coś dla siebie znaleźli także miłośnicy metalu – specjalnie do Wyszkowa na koncert przyjechała grupa Carnal, która na „czarnej” scenie muzycznej występuje od dziewięciu lat. Muzycy zagrali własne kompozycje, wyjątkiem był utwór z repertuaru Sisters of Mercy. Ciężkie gitary, szybkie uderzenia perkusji oraz publiczność żywiołowo odbierająca ich występ nadały koncertowi atmosferę prawdziwie rockowego show.
Po kilkunastu minutach przerwy i zmianie dekoracji, na scenie „Hutnika” pojawiły się obrazy, zegarki, kalendarze i inne gadżety, które poszły pod młotek podczas tradycyjnej licytacji. Można było kupić koszulki z autografami Mariusza Pudzianowskiego, Andrzeja Krzywego z De Mono, rajdowca Krzysztofa Hołowczyca, byłego trenera polskich siatkarek Andrzeja Niemczyka. Były też obrazy, kalendarze, breloczki, terminarze z logo WOŚP oraz wyszkowskie złote serduszko z jednego z poprzednich finałów. W licytacji tegoroczne srebrne serduszko poszło za 500 zł. Nabywcą złotego został Marcin Podpora, który zapłacił za nie 1 tys. 300 zł. Przez cały czas otwarta była kawiarenka oraz loteria fantowa, z których dochód również trafił do puli Wielkiej Orkiestry.


Punktualnie o 20.00, tak jak w setkach miast i miasteczek w całej Polsce, odbyło się światełko do nieba – feeria sztucznych ogni zabłysła nad dachem „Hutnika”. Pokaz trwający kilkanaście minut obserwowały setki osób.


Nie był to jednak koniec pracy dla członków wyszkowskiego sztabu WOŚP. Późnym wieczorem zebrane pieniądze w skrzynce oklejonej serduszkami zawieźli do studia Telewizji Polskiej w Warszawie, gdzie relacje wolontariuszy z całej Polski zbierał Jurek Owsiak.


Przez dwa dni orkiestrowego grania w Wyszkowie udało się zebrać 41 tys. 689 zł. 99 gr. Prócz pieniędzy z kwesty, do orkiestrowej puli dorzucono także 3 tys. 661 zł. 87 gr. uzyskane z koncertu przedszkolaków, turnieju sportowego, turnieju szachowego, loterii fantowej, przejażdżek kucykami, 158 zł 36 gr z loterii fantowej oraz 7 tys. 301 zł 80 gr. z licytacji. Wyszkowianie byli hojniejsi niż w ubiegłym roku, kiedy udało się zebrać 23 tys. zł.


Zapraszamy do obejrzenia galerii.

J.P.

12.01.2008


1. Imprezy zamknięte WOK

- koncert przedszkolaków - 879,29 zł.
- loteria fantowa - 682,09 zł.
- kawiarenka - 158,36 zł.

2. Zbiórka w SP Leszczydół - 138,40 zł.

3. Turniej sportowy w LO - 1054 zł.

13.01.2008


1. Kwesta do puszek - 30567,96 zł.

2. Licytacja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów ofiarowanych na licytację - 7301,80 zł.

3. Koncert rockowy - 645,60 zł.

4. Przejażdżka kucykami - 31,60 zł.

5. Turniej szachowy - 230,89 zł.

Zebraliśmy w sumie: 41.689,99 zł


Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Deklaracja dostępności

Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2020 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14