Aktualności

Festiwal 5. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie dobiegł końca

Data umieszczenia:

Energetyczne koncerty, zaskakujące spektakle, a przede wszystkim wspaniała, twórcza atmosfera

15-17.09.2017

– taka była tegoroczna, 5. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie. Na festiwal zawitały teatry improwizacji: 1000 DEN i Pierwsze Słyszę, komik Tomek Biskup, bluesowa Grupa Adama czy Teatr Wyjście ze Stalowej Woli. Wyszków reprezentowały m.in. Wyszkowski Teatr Tańca, Teatr Farsa i Rewia Dziecięca „Sylaba”.

Foto


Weekend od 15 do 17 września upłynął w Wyszkowie pod znakiem teatru. 5. Letnia Scena Teatralna pełna była wrażeń i wzruszeń – począwszy od warsztatów z pedagogiki teatru przeznaczonych dla nauczycieli, a współorganizowanych z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, a skończywszy na rockowym koncercie wyszkowskiej grupy NukeFall. Podczas festiwalu pod hasłem „Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością” każdy mógł znaleźć coś dla siebie – nie tylko do oglądania i słuchania. Młodzież miała do wyboru warsztaty z improwizacji z Marcinem Pawliną i warsztaty aktorskie z aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym, Markiem Frąckowiakiem. Dla seniorów przygotowano warsztaty teatralne – z reżyserem i aktorem Jackiem Kwietniem.

Foto


Foto


Oficjalne rozpoczęcie artystycznej części festiwalu odbyło się w klimatycznej Galerii PeKaP, gdzie można było zobaczyć prace członków Stowarzyszenia Form Artystycznych i Turystycznych. Swoje prace wystawiło 9 artystów, a goście mogli nie tylko obejrzeć obrazy, ale również posłuchać nastrojowego recitalu „Do nieba nanosimy ziemi” w wykonaniu gitarzysty Adama „Romanoffa” Romanowicza z Białegostoku.

Drugi dzień przeglądu rozpoczął się warsztatami zorganizowanymi wraz z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie. Wieczorem wyszkowska publiczność mogła posłuchać koncertu bluesowego w wykonaniu Grupy Adama. Tym samym po ponad 40 latach na scenę Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” wrócił Adam Kucharek. Po koncercie widzów rozbawił Teatr Improwizacji 1000 DEN. W nastrój zadumy i refleksji wprowadził teatr terapeutyczny Połamani Słowem i Teatr Wyjście ze spektaklem „Wojenka”. Na koniec zaprezentował się Wyszkowski Teatr Tańca.

Foto


Foto


Ostatniego dnia festiwalu na scenie wystąpił Teatr Pierwsze Słyszę, prezentując improwizowany format „Pierwsze widzę”. W „Hutniku” pojawił się też Teatr Farsa, reprezentując nurt teatru profilaktycznego. Na widzów czekał też odważny i przeraźliwie zabawny stand-up Tomka Biskupa. Na koniec wszystkich zachwyciła Rewia Dziecięca „Sylaba” i wspomniany już zespół NukeFall.

Tegoroczne jury społeczne w składzie: dyr. Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Ślesik-Nasiadko, aktor Piotr Kamiński, naczelnik miejskiego Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Sławomir Cieślak, rzecznik prasowy wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka, animatorka kultury i miłośniczka koni Beata Kornatka oraz Sylwia Bardyszewska z „Nowego Wyszkowiaka” wybrało najbardziej inspirujące spektakle. Uznano, że największym zaskoczeniem festiwalu był występ Teatru Wyjście. Najbardziej inspirujące zdanie festiwalu padło podczas przedstawienia grupy Połamani Słowem: „Zawsze coś magicznego może się zdarzyć”. Z kolei scena, którą należy obejrzeć jeszcze raz, pochodziła ze spektaklu Teatru Improwizacji 1000 DEN.

Foto


Foto


Foto


Foto


5. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie w niedzielę dobiegła końca, ale w pamięci zostanie jeszcze przez dłuższy czas. Organizatorzy podziękowali Burmistrzowi Wyszkowa za dofinansowanie i objęcie festiwalu patronatem honorowym. Partnerami przedsięwzięcia byli Teatr Farsa, Stowarzyszenie FormAT, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Stowarzyszenie Most nad Pustynią, a współorganizatorem: Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14